5 tipů, kde strávit pohádkové Vánoce!


Chcete zažít opravdu netradiční Vánoce ve velkém stylu? Pak vezměte plavky a vydejte se do některé z exotických destinací! Čeká vás nezapomenutelný zážitek, který může být zároveň skvělým vánočním dárkem pro partnera i celou rodinu! Nechte se hýčkat a zapomeňte na starosti všedního dne pod hřejivým sluncem a palmami!

Zažijte ty pravé oslavy Vánoc v Dominikánské republice!

Chcete si opravdu užít Vánoce v teple, bez stresu, úklidu a vánočního shonu? Zavítejte do Dominikánské republiky, kde dobře vědí, co chladem, sněhem a stresem sužovaný Středoevropan potřebuje. Vánoce se zde slaví ve velkém, tři měsíce plné oslav začínají již v říjnu. Domorodci dělají výzdobu, obarvují stromky na bílo, nakupují dárky a hlavně odpočívají. Nechybí ani vánoční koledy, které znějí ze všech stran. Ty dominikánské se nesou v rytmu merengue, a tak se Dominikánci k vánočním svátkům doslova protančí! Důležitou roli zde hraje i náboženství, a tak si málokdo nechá ujít půlnoční mši na Štědrý den. Kostelík nalezneme v každé vesničce, ale ta nejslavnější mše se koná v katedrále Primada de América, která byla založena už v 16. století v hlavním městě Santo Domingo. Abyste se ale dostali dovnitř, musíte si pospíšit, o mši je každoročně obrovský zájem. Kromě tradičních a velkolepých oslav Vánoc vás přivítají srdeční obyvatelé, nádherná příroda a příjemné teploty okolo 25 stupňů.

Velkolepé Vánoce ve městě snů!

Toužíte prožít Vánoce ve velkolepém stylu města budoucnosti, kde je možné téměř vše? Sbalte si do Dubaje! Už za šest hodin letu si budete užívat letních teplot a vánoční spěch hodíte za hlavu. V Dubaji se nudit nebudete. Vydat se můžete na nákupy do jednoho z největších nákupních center Dubai Mall. Za romantickým západem slunce se vydejte do nejvyšší budovy světa Burdž Chálifa, která měří neuvěřitelných 828 metrů! Pokud se vám při tropických teplotách posteskne po sněhu a lyžování, navštivte krytý lyžařský areál Ski Dubai s 22 500 metry čtverečními, kde si zalyžujete až na 400 metrů dlouhé sjezdovce. O dokonalý zážitek ze štědrovečerní večere se postarají v jednom z nejkrásnějších hotelových resortů světa Atlantis The Palm. Můžete se těšit na tradiční večeři v anglosaském stylu a bezpočet aktivit, včetně bohaté scenérie se zamrzlým jezerem, perníkovou chaloupku v životní velikosti nebo tradiční jesličky. Unavené tělo si můžete nechat hýčkat v luxusním ShuiQi Spa. Za dobrodružstvím se pak vydejte do jednoho z největších aquaparků na světě Aquaventure, kde si užijete spoustu zábavy, ale také adrenalinu!

Přečtěte si také:  7 nezbytností do tašky na vaši dovolenou

Odpočinkové Vánoce u tyrkysového moře!

Zanzibar známe jako ostrov při východním pobřeží Afriky, který je pokládán za jednu z nejluxusnějších destinací. Rodiště zpěváka Fredieho Mercuryho vás nadchne bílými plážemi, tyrkysovým mořem, ale i obrovskými plantážemi, kde se pěstuje koření. A tak vás vánoční vůně vanilky, hřebíčku a muškátového oříšku neopustí ani daleko od domova. Spolu s domorodci se můžete vydat na tzv. „spice tours“ – výpravami za kořením. Ráno vyrazíte na plantáže a navštívíte místa, kde dochází ke zpracování koření. Můžete ho dokonce i ochutnat. Za návštěvu stojí i hlavní město Zanzibar, přesněji jeho starší část Stone Town, která je zapsaná v dědictví UNESCO. Místí speciality si můžete zakoupit na bulváru Creek Road, který odděluje starou část města od té nové.

Pestrobarevné Vánoce plné smíchu a tance zažijete v Brazílii!

Už se nemusíte o Vánocích oblékat jako na severní pól, v Brazílii vám postačí šaty nebo lehká košile. Asi si říkáte, že Vánoce bez sněhu nejsou ono, ale i na to Brazilci mysleli, a tak každoročně sníh nahrazují chomáčky nečesané bavlny, kterou zdobí stromy. Kromě této „sněhové nadílky“ nesmí chybět ani řezané květiny a velkolepé ohňostroje vybuchující na obloze. To vše doplňuje hlasitá hudba a veselí. V Brazílii vládne silná katolická tradice, a tak je pro místní velmi důležité je oslavit se vším všudy. Bohatá večeře (tzv. Ceia de Natal – Večeře Zrození) se skládá z nadívané krůty, šunky, neloupané rýže, mořských plodů, sladkých zákusků a obložené mísy z čerstvé zeleniny a exotického ovoce. Pětadvacátým prosincem vánoční veselí nekončí, pokračuje totiž až do Tří Králů 6. ledna. A tak neváhejte a vydejte se oslavit Vánoce do srdečné Brazílie.

Vánoce trochu jinak zažijete v Argentině!

Prosinec je v Argentině velmi teplý měsíc, a tak zde lidé při 30 stupních popíjejí chlazené nápoje a užívají sipřicházející atmosféru svátků. Vánoce jsou pro domorodce velmi důležité, ale dárky moc neřeší. Na druhou stranu velký důraz je kladen na rodinu, strávení společných chvil a na tu pravou domácí pohodu. Dárky zde nosí bytost se jménem Magi a rozdává je až 6. ledna. Jezdí na koni a dává je důkladně vyleštěných bot, které děti nechávají vedle postele nebo pod stromečkem. Děti navíc večer dávají před dveře seno a misky s vodou, aby kůň Magiho měl dostatek sil na své cestě za Ježíškem do Betléma. Ta pravá Štědrovečerní večeře se servíruje venku, kdy tradičním pokrmem je pečené sele nebo pečínka z páva. Mezi nejoblíbenější pochoutky patří tzv. ninos envuettas, což je pomalu pečený zatočený plátek masa s náplní, která je z umletého masa cibulky a vařeného vajíčka se speciálním kořením.

Přečtěte si také:  Zázraky mořské vody: Jak se vyléčit dovolenou