7 nezbytností do tašky na vaši dovolenou


Léto je pomalu za námi, nicméně to babí léto přímo před námi. Nestihli jste dovolenou? Teď je na to ideální doba. Máme pro vás hned několik tipů na to, co byste určitě neměli zapomenout přibalit.

Ať je vaše zavazadlo velké jakkoliv, vždy si budete lámat hlavu s tím, že máte málo místa. Známe to dámy, že? Proto vybírejte pečlivě, ale určitě nezapomeňte na…

1. Vlhčené ubrousky, antibakteriální gel

Ne vždy máme možnost umýt si ruce a přitom obzvlášť na dovolené se vyplatí dbát na hygienu ještě o něco více než obvykle. Vlhčené ubrousky nebo antibakteriální gel se vejdou do každé kabelky a jsou po ruce kdykoliv je třeba. Antibakteriální gel zvlhčené ubrousky vás navíc osvěží i v parném dni.

2. První pomoc

Vždy byste s sebou měli mít alespoň mini lékárničku obsahující základní obvazový materiál, univerzální léky na bolest, alergii a horečku. Na bolavé klouby a svaly po náročné túře, k dezinfekci i pro osvěžení se hodí mít po ruce malého pomocníka v podobě francovky Alpy. V dostatečném množství si přibalte také léky, které užíváte pravidelně.

3. Prací gel nebo prášek

I když na dovolené neplánujete „velké prádlo“, malá lahvička s gelem nebo pracím práškem se může hodit. Když potřebujete narychlo přeprat kus oblečení – stačí umyvadlo, teplá voda a v létě je oblečení připraveno k použití co by dup.

4. Rychleschnoucí ručník

Klasický bavlněný ručník zabírá spoustu místa a než uschne, trvá to celou věčnost. Cestovní ručník sbalíte do malého uzlíčku, přitom dokáže absorbovat velký objem vody, následně ho jednoduše vyždímáte a pak už stačí jen chvilka na uschnutí.

5. Power banka nebo solární nabíječka

Baterie telefonu téměř vybitá a možnost nabití nikde… asi každý jsme se někdy do této situace dostali. Power banky jsou pohodlným způsobem, jak si na cestách zajistit dostatek energie pro váš telefon. Jinou možností je solární nabíječka s malým solárním panelem.

Přečtěte si také:  5 tipů, kde strávit pohádkové Vánoce!

6. Nafukovací polštářek za krk

V letadle, v autobuse, ve vlaku – všude použijete malý polštářek za krk, díky kterému si můžete dopřát odpočinek při cestování. Nafukovací polštářky nezaberou žádné místo a cestování s nimi bude určitě komfortnější.

7. Suchý šampón

Jak jsou na tom naše vlasy, dokáže výrazně ovlivnit to, jak se cítíme. A právě na dovolené, obzvlášť pokud míříte do přírody, není vždy možnost dopřát vlasům lázeň, jakou by potřebovaly. Tady je pomocníkem tzv. suchý šampón. Například AMICA suchý šampón obsahuje speciálně upravený rýžový škrob, díky kterému na sebe váže nadbytek tuku z vlasů a vlasy tak odmašťuje.

Tip na závěr:

Před dovolenou si udělejte chvilku pro „reorganizaci“ kabelky či cestovní tašky: vyhoďte nashromážděné staré jízdenky, kapesníčky a účtenky. Zároveň můžete důležité věci jako peněženka, mobil a klíče dávat do zvláštní kapsy nebo si pořídit praktický organizér v podobě několika menších kapsiček. Tím získáte prostor a nestane se vám, že byste během dovolené omylem vyhodili něco potřebného.