Banánová dieta


1186298_banana_diet_2Banánová dieta byla vyvinuta rakouským odborníkem na výživu profesorem Hademarem Bankhoferem. Ten říká: „Jako každé jídlo i banány mohou způsobovat nadváhu, ale pouze v případě, že energie v nich obsažená přesáhne denní potřebu našeho těla. Jeden středně velký banán přitom obsahuje jen 0,4 tuku a 16 g sacharidů, což je současně asi 80 krát méně než má průměrný hamburger!“

Banánová dieta se podobá dietě ananasové. Principem je velké omezení příjmu kalorií. Z hlediska racionální výživy lze doporučit některé v dietě navrhované snídaně a svačiny. Dieta se drží podle stanoveného jídelníčku. Zřejmě skutečně zhubnete díky výrazně sníženému kalorickému příjmu. Bohužel i v tomto případě nevýhody jasně převažují nad výhodami této diety.

Banánová dieta nabízí relativně malé zastoupení bílkovin. Dieta se vyznačuje vysokým rizikem následného jojo-efektu Jde o fakt, že se banánová dieta drží cca 5dní a musí se při ní jíst 5x denně, z toho 3x za den by měl jídelníček obsahovat banán. Je možné však při banánové dietě jíst i pečivo, zeleninu, maso, ale hlavně alespoň 3x denně banán. Za 5 dnů lze zhubnout 2-3kg.

Přečtěte si také:  Prokrastinace: jak ji identifikovat a překonat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *