Dieta jídelníček


1174376_light_radish_saladDietní jídelníček pro ženy by se měl lišit obsahem bílkovin. Schopnost žen budovat z bílkovin (a především z masa) svalovou hmotu je totiž méně vyvinutá. Proto ženy s příliš vysokým příjmem masa v jídelníčku pomalu a jistě tloustnou, brzy mohou mít i zdravotní problémy. Strava s vysokým podílem bílkovin organismus zaplavuje nepříznivě působícími zplodinami. Ženy však mnohem lépe než muži využívají jako zdroj energie tuky. Pokud tedy ženy zásadním způsobem omezí jejich příjem, může to vyvolat značné zdravotní problémy.

Redukční dieta – jídelníček

Snažte se nehladovět, když hladovíte tak vám zhubnou pouze vaše svaly na stehnech a navíc vám poté zůstanou viset ošklivé tuky. Myslete, že 1kg tuku je na objem dvakrát více než 1kg svalů – mít pevnou a zároveň pěknou postavu je rozhodně lepší, než mít na vašem těle pouze kosti a třepající se visící tuky. Nehladověním vašeho těla dosáhnete rozložením jídla na pravidelně po celý den. Pointa je v tom, že toho za celý den sníte méně, ale zato se vám zdá že jíte pořádt. Ideální je rozložit si jídelníček na 6 jídel po celý den. Ideální je koupit musli tyčinky, suchary, „polysterový“ chleba, atd. a vždy když na vás přijde hlad, zahnat ho těmito potravinami. Určite do vašeho jídelníčku zařadte zeleninu – zelí, okurky, papriky a rajčata.

Snažte se jíst správné jídlo. Nejpreve vyřaďte sladké a tučné potraviny – dortíky, buchty a špeky atd – po tomto by asi nezhubnul nikdo. Naučte se zjištovat co v jídle které jíte vlatně je. Sledujte údaje na obalu nebo v tabulkách o energii, bílkovinách, tucích, sacharidech a cukrech. Postupem času začnete sami zjištovat co je ve vašem jídelníčku dobré a co ne. Dalším krokej je přestat zásobit vaši ledničku nezdravými potarvinami aby vám nemohla „honit mlsná“.

Přečtěte si také:  Žlučníková dieta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *