Gelové nehty postup


Gelové nehty a postup jejich aplikace je obsahem tohoto čtení. Gelové nehty si můžete modelovat samy doma, stačí jen mít sadu, čas a ze začátku i trochu trpělivosti. Sadu je třeba dobře vybrat, neboť čínský dovoz způsobil, že se na trhu objevuje spousta nekvalitních produktů, které Vám dokáží tvorbu gelových nehtů pěkně znepříjemnit. Než začnete, je někdy dobré poptat se známých, jestli již třeba gelové nehty sami nezkoušeli. Pokud ano, jistě se s Vámi poradí o své postřehy z praxe.

Gelové nehty postup:

  • Před modelací gelových nehtů je potřeba upravit přírodní nehet. Nejlépe ho zastřihnout na co nejkratší délku a pomocí dřívka zatlačit kůžičku kolem nehtů.
  • Pro lepší přilnavost gelu zdrsníte a odmastíte nehet jemným pilníkem či leštičkou tak, že zmatníte celý povrch přírodního nehtu.
  • Vyberte správnou velikost tipu. Na tip naneste lepidlo a nalepte na okraj nehtu. Vzdálenost od okraje závisí na druhu tipu. Dávejte pozor na vzduchové bubliny. Vyhnete se jim tak, že tip s lepidlem přiložíte k okraji přírodního nehtu asi pod úhlem 45° a houpavým pohybem přilepíte směrem od okraje nehtu ke středu. Přebytečné lepidlo setřete vatovým tamponem.
  • Gilotinou upravte délku tipu a následně vypilujte přechod mezi tipem a nehtem do ztracena. Po té upravte nehet do požadovaného tvaru.
  • Na přírodní nehet, tam kde není tip, naneste Primer. Ten je velmi důležitý pro přilnavost gelu.
  • 1.fáze – Naneste tenkou vrstvu gelu Glass po celé délce. Gel nenanášejte až ke kůžičce, při odrůstání nehtů by vznikaly bubliny, do kterých by se mohla dostat nečistota. Po nanesení gelu na prst jej vložte do UV lampy na několik sekund. Po vytažení z lampy gel nestírejte.
  • 2.fáze – Naneste modelovací gel Pink tak, aby měl ve středu nehtu tvar kopečku. To znamená, že nanesete větší množství gelu na střed nehtu a jemně rozetřete k okrajům nehtu. Opět vkládejte UV lampy na několik sekund. Jakmile dokončíte všechny prsty, vložte obě ruce najednou do UV lampy na cca 2 min. Pokud začne prst v lampě pálit, přitlačte prstem do podložky, tímto by mělo pálení vymizet, popřípadě jej na chvíli vytáhněte z lampy. Poté celé nehty otřete tampem namočeným v odstraňovači výpotků gelu.
  • Nehty vypilujte a sjednoťte do požadovaného tvaru.
  • 3. závěrečná fáze – Naneste opět gel Glass, který se pokládá v tenké vrstvě. Prst po prstu vkládejte do lampy. Setřete odstraňovačem výpotků gelu. Tímto je modeláž hotova. Místo gelu Glass, můžete v této 3. fázi použít i Gel Milk, kterým získáte přirozený vzhled a vyrovnáte nerovnosti způsobené broušením či pilováním.
Přečtěte si také:  Účesy pro polodlouhé vlasy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *