Hudba na svatbu


Hudba na svatbu je nezanedbatelnou součástí přípravy svatby samotné. Při výběru té správné hudby je třeba zohlednit vkus obou novomanželů. Mělo by zde dojít ke kompromisu a také částečně přihlédnout ke vkusu svých rodičů, kteří na svatbě nesmějí chybět.

Se vstupem novomanželů do místnosti, kde se koná hostina, by měla zaznít hudba, kterou mají ženich i nevěsta rádi, nejlépe nějaká zamilovaná píseň. Romanticky působí např. My Hearth Will Go On, Only You, Yesterday apod.

Po obědě se hrají poslechové skladby 60. až 90. let, a to až do prvního manželského tance. Teprve pak se mohou na taneční parket přidat hosté.

Jakmile nastane volná zábava, je jen na novomanželích a hostech, jaká hudba se bude hrát. Nehodí se však pouštět techno, funky, house nebo metal neboť tato hudba budí zejména ve starších generacích odpor. Oblíbený je pop, rock, disko, country, swing, raggae a samozřejmě také lidové písně.

Také je třeba zajistit dostatečně velký taneční parket neboť při popíjení ztrácí hosté svou rovnováhu a taneční parket v naprosté blízkosti stolů s jídlem a pitím mohou skončit katastrofálně. Dbejte také na to, aby hudba na svatbě nebyla příliš hlasitá a nebránila tak netančícím hostům v komunikaci. Pokud se nebudou moct bavit mezi sebou, začnou se nudit.

Máte zkušenosti s výběrem hudby na svatbu právě Vy? Napište nám o tom níže do komentářů.

Přečtěte si také:  Cvičení v těhotensví není tabu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *