Jak jednoduše detoxikovat tělo? Mixem vloček k snídani


Jaro klepe na dveře a vy uvažujete nad tím, jak své tělo očistit a nastartovat? Chcete-li jarní změnu, zaměňte tentokrát tukový rohlík k snídani za mix cereálních vloček. Nejen, že jsou ideálním zdrojem energie a živin, ale také díky vysokému obsahu betaglukanů snižují cholesterol. Mějte připravenou směs cereálních vloček vždy při ruce a vytvořte si každé ráno plnohodnotnou a pestrou snídani.

Poznejte je všechny

Ječné, ovesné, žitné a pšeničné. To jsou základní druhy vloček, s kterými se můžete v obchodech setkat. Ideální je však jejich mix, díky kterému získáte kombinaci skvělého zdroje energie – velkého množství vitamínů, minerálů, komplexních sacharidů, proteinů, ale také nenasycené mastné kyseliny nebo kyselinu listovou. Konzumací tohoto mixu se rychle, a přitom lehce a zdravě nasytíte. „Různé druhy vloček představují perfektní základ snídaně nebo vydatnější svačiny. Nejen, že vám dodají potřebné živiny, ale díky vláknině vás dobře zasytí a udrží po delší dobu stabilní hladinu krevního cukru,“ upřesňuje přední česká dietoložka PhDr. Karolína Hlavatá. Krom toho příznivě působí také na trávicí systém.

Jak si je vychutnat

Vločky jsou zkrátka vděčnou potravinou do kuchyně, z níž se dá připravit spousta sladkých i slaných pokrmů. A jak všichni víme, snídaně dělá den, proto je ideální začít ho právě s touto obilovinou. Nejlepší volbou je směs různých druhů vloček, navíc doplněná o semena, ořechy, nebo sušené neproslazované ovoce. Příkladem jsou směsi Lehké & Křehké od společnosti Emco, které neobsahují přidaný cukr a mají nízký obsah tuku. „Vločky je také vhodné kombinovat s potravinou bohatou na bílkoviny,“ říká PhDr. Karolína Hlavatá. „S bílkovinami šetřit nemusíte. Optimální je přidat alespoň 200 g jogurtu nebo 100 g tvarohu či 250 ml mléka,“ dodává česká dietoložka.

Přečtěte si také:  Dieta

Rychlá snídaně bez vaření

Asi vás nepřekvapí, že z vloček se nejčastěji připravuje snídaňová kaše. Klasické vločky se doporučují přes noc namočit a ráno krátce povařit, zato jemné vločky od Emca stačí zalít teplým mlékem nebo vodou těsně před podáváním. Tato česká rodinná společnost nedávno doplnila ovesné vločky o úplnou novinku v kategorii, a sice Lehké & Křehké, které jsou směsí ovesných, ječných, žitných a pšeničných celozrnných vloček. Tím, že jsou speciálně upravené tak, aby byly mimořádně tenké a křupavé, se skvěle hodí do snídaňové misky jako přísyp k jogurtu či tvarohu, doplněné o ovoce či semínka. Jsou ideálním řešením nejen pro ty, kdo si chtějí zpestřit ráno, ale vhodné jsou např. i k obědu do polévky nebo k večeři do zeleninového salátu. Směs je vyváženým mixem cereálních vloček, jenž je skvělým přísypem do jakéhokoliv pokrmu.

Jogurt do skleničky s jablky a skořicí od foodblogerky My Cooking Diary

2 porce, 15 minut

Ingredience:
• 350 g bílého jogurtu
• 8 lžic Emco vloček Lehké & Křehké
• 1 jablko
• ½ čajové lžičky skořice
• 1 polévková lžíce medu
• 2 polévkové lžíce vlašských ořechů
• 1 čajová lžička kokosového oleje nebo másla

Postup:
1. V kastrůlku rozehřejte kokosový olej nebo máslo, přidejte nahrubo nastrouhané oloupané jablko, skořici, ořechy a opékejte, dokud jablka trochu nezměknou.
2. Pak přidejte med a nechte lehce zkaramelizovat. Jablečnou směs nechte vychladnout, aby vám zbytečně vločky nezměkly.
3. Do skleničky dejte vrstvu jogurtu, vloček, jablečné směsi a opakujte. Pokud si recept chcete zjednodušit, dejte jogurt do mističky, přisypte Lehké & Křehké vločky a jablečnou směs dejte klidně i teplou vedle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *