Přání ke svatbě


Přání ke svatbě je jednou z věcí, kterými se budete zabývat v době, kdy Vás nějaký známý či příbuzný pozve právě na jejich svatbu. Vytvoření přání se věnuje spousta času s ohledem na to, že se snažíte být originální a nechcete sklouznout k již otřepaným frázím, jež jsou hojně používána na předepsaných přáních v regálech mnoha papírenských obchodů.

Při vymýšlení přání ke svatbě je důležité být vždy vkusný a nedopustit se nějakého trapného omylu. Například nesmíte splést jména obou snoubenců, popisovat jejich vlastnosti, které nemají nebo se jich něčím osobně dotknout. Pokud dobře neznáte smysl pro humor dané dvojice, měli byste se vyhnout vtipům ve svém svatebním přání, neboť Váš vtip by nemusel být správně pochopen.

Uvědomte si, že přání ke svatbě bývají z pravidla čtena při svatební hostině před všemi zúčastněnými a to i rodiči a dětmi zúčastněných. Nepište slohovou práci, která by mohla spíše nudit.

Některá přání stačí opravdu napsat krátkým veršem.

Pro inspiraci uvádíme několik příkladů:

 • Vaše láska, sliby, snění,
  dosavadní přátelství,
  ať se ode dneška změní
  v nejkrásnější manželství.
 • Nevěstě to nejkrásnější,
  ženichovi nic.
  Vždyť si vzal to nejcennější,
  tak co by chtěl víc.
 • Dva snubní prstýnky, dva stisky dlaní,
  to jsou dva mladí lidé jedním jménem podepsáni.
  Ke štěstí, k radostem, ke všemu, co Vás chrání
  i k brzké kolébce přijměte upřímné blahopřání.

Nezapomeňte také na to, že ke každému přání ke svatbě patří i svatební dar, který je také velmi důležitý. O tom ale někdy příště.

Máte zkušenosti s přáním ke svatbě nebo znáte nějaké zajímavé, které byste rádi sdíleli s ostatními pro jejich vlastní inspiraci? Podělte se a napište do komentářů níže.

Přečtěte si také:  Svatební oznámení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *