Redukční dieta


1192445_measuring_tapeJednou z cest ke snížení tělesné váhy jsou, jak již název napovídá, právě redukční diety. Jde o způsob, kterým lze za pomoci úpravy jídelníčku a celkového životního stylu dosáhnout úbytku váhy. Je ovšem zapotřebí mít neustále na paměti, že redukční diety jsou často krátkodobou záležitostí, a ač mohou u konkrétních zájemců o snížení váhy či již pacientů trpících nadváhou či obezitou dobře fungovat, jejich obvyklým a nepříliš vítaným následkem po jejich ukončení je rychlý návrat k původním kilům. Nicméně i klasická redukční dieta může být dobrým startem, neboť je prvním krokem k uvědomění si svého problému a vůle ho efektivně řešit.

Obecně lze jistě říci, i když se může zdát, že jde o jakési zavedené klišé, že problematika hubnutí je blízká především ženám, a to nejen těm, které trpí skutečnou nadváhou. Dámy, ruku na srdce – která z vás, i ta štíhlá, se někdy nepozastavila nad nějakým tím „špíčkem“ a nezatoužila zhubnout třeba do plavek? Nelze však zapomínat ani na muže. I ti mívají problémy s váhou a její redukcí, a přitom jim příroda dala mnohem účinnější zbraně v boji s nadváhou než ženám.

Redukční diety jsou populárním konverzačním tématem a častou obsahovou náplní magazínů a časopisů. Existují diety testované specialisty v odborných studiích, ale i zcela klinicky neověřené vycházející z osobních zkušeností těch, kteří je již podstoupili. Ať jedny nebo druhé, je nutné říci, že každý, kdo se rozhodne pro některou z diet, by měl sledovat i další faktory ovlivňující tělesnou hmotnost a zdraví jako celek, než jen pouhou stravu, a v žádném případě se nepouštět do takových odtučňovacích programů, které mohou být vysloveně škodlivé a riskantní, zejména pak těch založených na nevyváženém jídelníčku, ve kterém chybí některé podstatné a důležité součásti.

POZOR !

Uživatelé redukčních diet velice dobře vědí, že jediným vybočením z diety – například během víkendu – mohou naráz nabrat dvě až tři kila, která shazovali několik týdnů. Právě proto doporučujeme nikdy žádné jídlo nevynechávat, jako to činí většina lidí, kteří se snaží zhubnout. Vynechají jedno jídlo, znepokojí tím organismus a ten, vzhledem k frustraci, již mu způsobili, využije hned dalšího jídla k tomu, aby si vytvořil přehnané zásoby.

Přečtěte si také:  Bezlepková dieta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *