Režisérka Eva Toulová se stala ekokočkou!


Eva Toulová je česká režisérka, spisovatelka, herečka a výtvarnice narozena 3. 2. 1990 ve Znojmě. Věnuje se převáženě filmové režii. Po vystudování hrané režie na FAMU pod vedením Věry Chytilové debutovala v roce 2014 celovečerním filmem Šťastná.

Ve své tvorbě se zaměřuje především na silné ženské hrdinky v hlavních rolích. Mimo film se zajímá o literaturu a výtvarné umění, účastnila se několika výtvarných výstav, 2007 vytvořila největší obraz kreslený pastelkami v ČR (zapsán v knize českých rekordů), ilustrovala knihu Století neklidu, napsala knihu Vanitas, Sedmero vran, Šťastná a Alenka v údivu, publikovala v almanachu Stoupající hvězdy a Smyslná česká poezie. V roce 2016 pomohla vzniknout charitativnímu projektu Galerie NaVíc zaměřujícího se na podporu nadace Naše dítě. Kromě filmové tvorby se věnuje i reklamním a televizním projektům.

Režisérka Eva Toulová je v jednom kole. V srpnu má hned dvě filmové premiéry, a to dokonce dva dny po sobě – romantické komedie Casting na lásku, kde také hraje a polohranného dokumentu Pěšky bez hranic. Kromě vrcholících příprav obou filmů, si stihla odskočit i před objektiv a stát se tváří značky Ekichichi specializující se na přírodní kosmetiku.

„Při svém povolání nemám čas studovat složení každého kosmetického výrobku. Často jde o takovou chemii, kterou bych musela hodiny rozklíčovávat. Velkou výhodou je, že Ekochichi to dělá za mě! Můžu si být jistá, že ať vyberu cokoli, tak se jedná o produkty, které neškodí přírodě ani člověku, a které nebyly testovány na zvířatech.“ uvedla režisérka.

„Eshop vznikl na základě lásce ke zvířatům a k přírodě a kosmetice. Tím padem k pravé nefalšované přírodní a bio kosmetice, která dokáže mít i přidanou hodnotu jako třeba účinek aromaterapie.“ uvádí Dominika Mihalová, zakladatelka a majitelka obchodu Ekochichi. Focení kampaně proběhlo v ateliéru na pražské Letné pod taktovkou fotografky Jany Hozové.

Přečtěte si také:  Známé osobnosti pokřtily DVD nové lovestory Šťastná

„Každý bychom měli pro planetu něco udělat a stačí začít i s malou věcí, která má větší smysl v konečném důsledku.“ myslí si režisérka. Zároveň dodává: „Na Ekochichi se mi líbí ještě osobní věc. Dominika miluje kočky, proto dostal e-shop název Ekochichi. Já sama mám doma kočičku Mňouka, kterou jsme zachránili vyhublou a nemocnou z ulice. Takže slogan – Můžete být kočka, ale co takhle být Ekochichi? – je přesně podle mého gusta.“

fotografie: wikipedie.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *