Svatební oznámení


605293_letter_and_rose_conceptSvatební oznámení lze bezesporu zařadit mezi jeden z bodů přípravy Vaší svatby. Jako u mnoha dalších i zde jistě dojde k diskuzi, komu svatební oznámení poslat. Důležité je, aby každý za sebe napsal svůj seznam lidí, na které při obesílání svatebního oznámení nechce zapomenout. I když teď určitě budete tvrdit, že to není pravda, svatební oznámení se posílají i lidem, které nemáte příliš rádi a chcete jim ukázat, že se budete vdávat. Mnoho žen také posílá své svatební oznámení svým dřívějším nápadníkům či bývalým partnerům.

Výběr svatebního oznámení většinou iniciují právě nevěsty, někdy s pomocí své maminky. Na trhu existuje spousta již předepsaných oznámení, ale trendem dnešní doby je být originální, což vede k různým pokusům, experimentům a návštěvě grafického studia či jiné umělecké dílny.

Běžným prvkem svatebního oznámení jsou i fotografie obou svatebčanů. V této chvíli se opravdu vyplatí svěřit se profesionálnímu fotografovi, který jistě pořídí originální fotografii k použití na Vaše svatební oznámení.

Proč se svatební oznámení posílá a co by zde nemělo chybět?

Svatebním oznámením snoubenci oznamují široké rodině a přátelům kdy a kde se bude konat jejich svatba. Většinou se posílá ve formě graficky zpracovaných papírových kartiček. Čím dál častěji je svatební oznámení posíláno také elektronicky.

Na svatebním oznámení by nemělo chybět:

  • celé jméno ženicha a jeho adresa
  • celé jméno nevěsty a její adresa
  • datum a čas obřadu
  • místo konání obřadu

Adresy se na oznámení uvádějí pro informaci kam poslat blahopřání ke svatbě.

POZOR! Spolu se svatebním oznámením se také posílá pozvánka ke svatebnímu stolu a tzv. návratka, kartička, kterou host odešle zpět jako potvrzení své účasti. Pozvánka se samozřejmě posílá jen těm, které skutečně chcete ke svatebnímu stolu pozvat.

Přečtěte si také:  Pečujte o chrup svých domácích mazlíčků

Máte již zkušenosti s odesíláním svatebních oznámení? Podělte se s ostatními níže v komentářích k tomuto tématu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *