Svatební šaty


1343975_wedding_dressesSvatební šaty jsou pro budoucí nevěstu jistě tím prvním, co si spojí s vlastní svatbou. Jejich výběr je mnohdy doprovázen četnými radami maminek a kamarádek. Dle finanční situace se také jistě řeší či svatební šaty koupit, nechat si ušít vlastní nebo návštívit jednu z mnoha půjčoven svatebních šatů.

Nejoptimálnější čas pro volbu stylu svatebních šatů je tři až čtyři měsíce před svatbou, zvlášť vdáváte-li se v červnu. Především byste si měla udělat představu o tom, jaké svatební šaty by to měly být. Samozřejmě, je vše otázkou vkusu a peněženky. Šaty mohou být dlouhé nebo krátké, klasické bílé nebo barevné, s vlečkou nebo bez. Možná dáváte přednost spíše netradičním střihům nebo kalhotovému kostýmu. Pokud se nemíníte vdávat v šatech po své babičce (protože jste staromilsky romantická) či starší sestře (z důvodů ekonomických), můžete si svatební šaty pořídit několika způsoby.

Nejoblíbenější a nejpoužívanější možností se v poslední době staly svatební salóny a půjčovny svatebních šatů, které nabízejí široký výběr nejen svatebních šatů, ale i svatebních doplňků. Nabídka jednotlivých svatebních salónů je velmi různorodá. Je dobré jich navštívit více, abyste si udělali objektivní přehled jak o kvalitě, čistotě šatů tak i o cenách. Rozhodněte se, nesnažte se obejít všechny půjčovny za jeden den. Převážná většina dnešních nevěst si v nich šaty půjčí a to za částku zhruba od 2.900,- do 15.000,-Kč. V některých salónech si můžete svatební šaty nejen vypůjčit, ale i zakoupit. Většina svatebních salónů je schopna díky široké nabídce společenských oděvů zajistit oblečení nejen pro snoubence, ale i pro ostatní svatebčany. Sladí například styl vašich šatů se stylem šatů družiček.

Velká výhoda svatebních salónu spočívá v tom, že kromě již uvedených služeb poskytují další speciální servis související se zařizováním svatby.

Přečtěte si také:  Vánoční šílenství vrcholí – aneb jak nenaletět slevovým portálům

Na návštěvu svatebního salónu je dobré si reservovat více času. Určitě přijďte s pevným termínem svatby a záleží na vás, či s kamarádkou, maminkou nebo s budoucím manželem. V posledním případě se ovšem připravíte o tu romantickou chvíli, kdy vás váš budoucí muž vidí v okamžiku, kdy jste krásná jinak, než jindy. Jste prostě jeho nevěsta. Existuje dokonce pověra, podle které nesmí ženich vidět nevěstu ve svatebních šatech dříve, než těsně před odjezdem na obřad.

Samozřejmě Vás nemůžeme připravit o fotogalerii svatebních šatů pro inspiraci

Máte již s nákupem či půjčením svatebních šatů vlastní zkušenost? Napište nám to níže do komentářů a podělte se tak s ostatními budoucími nevěstami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *