Účesy mikádo


1383253_girlÚčesy mikádo jsou stále v módě. Jsou to účesy tvořeny z kratších vlasů, respektive s polodlouhých, kdy jejich dýlka umožňuje pevné tvarování. Mikádo se vyznačovalo stejnou délkou všech vlasů, kromě ofiny. Nyní se s mikádem více experimentuje a tak řádky výše již nejsou podmínkou, ale pouze prvkem, který se při tvorbě účesu mikádo používá.

Velmi moderním účesem dneška je roztřepené, postupně sestříhané mikádo a to jak s ofinou tak i bez. Konečky vlasů pomocí gelu vytočené ven, stejně tak i celý účes upravený jen prsty působí vzdušně a roštácky. Zastánci klasiky pak mohou naopak účes učesat do hladka a pomocí fénu dodat oblé tvary. Vysoké čelo lze zakrýt ofinou a to od rovné přes moderní šikmou trošku do očí až po extravagantní nepravidelné sestřihy se zuby.

Pokud již máte zvolen střih svého účesu mikádo, nezapomeňte na doladění barvou! Dva barevně sladěné odstíny jsou minimum pro vytvoření moderního a atraktivního účesu, nemusíte se však ani v nejmenším bát i více barev. Růzonobarevné melíry pak podtrhnou vrstvení střihu a dodají účesu novou dimenzy. Barvit lze jednotlivé pramínky nebo i celé části účesu jako například část ofiny s přilehlou partií vlasů nebo pak i celou dolní partii vlasů spadající na ramena.

Účesy mikádo – galerie:

Přečtěte si také:  Účesy pro polodlouhé vlasy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *